Aloe vera çoğunlukla süs amaçlı yetiştirilir ancak sindirim sistemi ve vücudun diğer bölümleriyle ilgili birçok hastalığı tedavi edebilen mükemmel tıbbi özellikle sahiptir. Çeşitli toksinlerin ve bakterileri ortadan kaldırır. Bizde sizin için vücudunuzda detoks etkisi yaratacak, 5 dakikada hazırlayabileceğiniz aloe vera suyu tarifini paylaştık.
ABONE OL5 dakikada hazırlayabileceğiniz aloe vera suyu tarifi için gerekli olan malzemeleri paylaşıyoruz.Malzemeler:

-1-2 çorba kaşığı saf aloe vera jeli-Yarım yemek kaşığı limon suyu-Bir avuç fesleğen yaprağı-1/4 fincan doğanmış salatalık-1 su bardağı şekersiz hindistan cevizi suyu-1 su bardağı su

Nasıl yapılır?

Tüm malzemeleri blender yardımıyla yumuşak bir karışım elde edene kadar karıştırın. Ortaya çıkan karışımını bir bardağa süzün. Aloe vera haricinde, diğer malzemelerin oranını ağız tadınıza göre eksiltip, arttırabilirsiniz. Bu karışım vücudunuzda detoks etkisi yaratacak ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olacaktır.

Dikkat etmeniz gerekenler

-Herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa, bu içeceği tüketmeyin.-Aloe vera jelini yapraklardan çıakrırken, kepçe kullanmayı ve sadece jeli çıkarmaya özen gösterin.-Seyreltilmemiş aloe vera suyunu asla kullanmayın çünkü ishal ve bağırsak kramplarına neden olabilir. Bu da dehidrasyonasebep olur.

-Aloe veradan yapılan karışımlar saklanmadan *hemen tüketilmelidir. Çünkü oksitlenme yaşanır ve tıbbi faydaları kısa sürede düşebilir. Bu karışımı hazırlarken, taze aloe vera jeli çıkardığınızdan emin olun ve hemen tüketin.-Evinizde aloe vera yetiştiriyorsanız, çok fazla güneş ışığı alacağı bir yere yerleştirin.